Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Adobe indesign

Cevapla Önce yenileri göster

indesign sayfalara otomatik sayfa numarası vermek

Silinmiş Hesap
indesign sayfalara otomatik sayfa numarası vermek nasıl yapılıyor arkadaşlar ?

Bilen biri kısaca paylaşım alanında anlatabilir mi? Sayfa disiplini uygulaması ile birlikte olursa yemez yanında yatarız. Dua okuruz yatar kalkar :) Şimdiden teşekkürler :)

kocc
önce ilk sayfanin kenarina yada istedigin yere font karesi açiyorsun onun içine yazma çubugunu hazir sekildeyken  TYPE => insert special character => auto page number.  bu kadar, fazla zor degil ugras bulacaksin hade bol sanslar...  kocc2007-10-26 02:34:15

muratdemir
bunu bir master sayfada yaparsan oradan acilan butun sayfalarda otomatik olarak bir sayfa no su belirecektir dahasi page layout >page numbering menusunden sayfa numaralarini her sayfa icin baslangic ve bitis hatta bolum ve makale numarasi gibi bir suru otomatik numaralandirma ayari yapilabilir

turruncuuu

8 çeşit master sayfam var...otomatik sayfa numarası vermeyle ilgili daha detaylı anlatabilirmisiniz?

gani
İndesign da çalıştışma sayfanızın master sayfasını açın bir yazı alanı açın içine hiçbirşey yazmadan Üst program menüsünden (Type+insert special character+ Auto page Number' ) tıklayın bu yazı alanı içine otomatik olak ( A) yazacak bu yazıyı diğer yan sayfayada kopyalayın numaranızın nerede olamsasını istiyorsanız oraya yerleştirin şimdi çalışma sayfanıza gelin numaralar çıkmış olacak

kbrnr

indesign da hazır dergi tamplate lerinde hazırladığım calısmanın sağ ust kosesinde yazılar mevcut onları kaldıramıyorum. kendim sayfa no su vermek istiyorum fakat bu nedenle yapamıyorum. bilgisi olan yardım ederse sevinirim!

gani

değerli arkadaşım benim ki sadece bir fikir sağ üstteki yazı master sayfasında verilmiş olabilir ordan kaldırabilirsin eğer bu şekildede olmuyorsa hazır sayfayı senin açacağın yeni bir sayfaya kopyala ordan çalışmana dene derim.

kbrnr
peki ben bu sayfayı normal bi çalışma sayfasına aldığımda ölçüler yine birbirini tutar mı !

birde baskıya nasıl ulaştırmalıyım çalışmayı!
renk sorunu yaşamayı ne ölçüde önleyebilirim!

audrey

Şuan Bu Başlığı Gezenler: