Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Çizgi Film, Animasyon

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce eskileri göster

Ben Öğremek İstiyorum!

angel_shadow

ahhaha turhanna katılıyorummm  :D :D 

crashcrash

ortalama 5 dakikalık bir animasyon için,bilgisayarımızın ne derece iyi olması lazım acaba.aydınlatıcak biri var mı?

boşuna programı kurmak için uğraşmayalım:)

carambula
carambula tarafından 07-02-2011 tarihinde güncellenmiştir

Çizim yeteneği olduktan sonra paintle bile animasyon yapılır. :D Bir sürü programı her detayına kadar ezberledim ama bir elma bile çizemiyorum.

Bu işi profesyonel olarak yapıp para kazanacağım diyorsanız flash şart galiba.

crashcrash
toonboom programında çalışabilmek için bilgisayar özellikleri ne derecede olmalıdır ???

Silinmiş Hesap

bana toonboom öğretebilecek var mı? nolurrr

angel_shadow

çook teşekkürler sizin gb insanlar olmasa biz çömler ne yapıcaz bilmiyorum ki 

angel_shadow

huseyinozkan biraz daha aydınlatırsanız tam süper olucak 

angel_shadow

Bende sizin gbyim...çizimlerim var resim yeteneğim de var ve şu anda resim kursuna gidiyorum ve daha gerçekçi resimler çizmeyi öğreniyorum...gölgeler,yansımalar,ışık yönü resimde bunların önemi gerçekten çok büyük...Bence temelden çizim eğitimi almalısınız benim resim hocamda beni bu şekilde yönlendirdi çünkü..Daha çok illüstratör yönünde çalışıyorum..Bu yüzden de yapacak olduğum tasarım araştrp çizdikten sonra pc atıp illüstratörde karakterlerimi animasyon alanımı üstnden geçiyorum ve efffectlerde var tabi.Daha sonrada flash da animasyonlar yapıyorum...sizde böyle yapabilirsiniz...şimdiden başarılar dilerim...

kocc
Evet , arkadaslar dogru söylemisler hepsinin basinda elle çizebilmek bu sektörde çok önemlidir ; çizgi roman , 2d animasyon, çocuk kitaplari , fikralar... hepsinin temelidir kalem'e iyi sahip olmak. Kalem olayindan sonra ikinci planda dijital kalem (tablet) hakim olmak gelir ve ondan sonrada bir program , genelde dijital olarak çizmede organizasyon için vazgeçilmezdir , hersey bilgisayarda olunca isin dahada kolaylasir mesela mürekkep derdi , kagit derdi , firça derdi yok , yaptiklarini muhafaza etmek kolaydir + bir çizdigini ikinci kez çizmezsin kopyala yapistir eklenince büyük bir yük kalkar omuzlarindan. Buna böyle bakabilirsin mesela önceden bilgisayarlar olmadan evvel fotografçilar fotografda renklendirme , retouch , kesme biçme gibi islerde çok zorlanirdilar üstelik yapabileneler usta sanatçilardi simdi ise photoshop hepsini sildi süpürdü çok basitlesti herkes yapabilir oldu . Buna dayanarak bir animasyon programini ögrenmek sart oldu ve benim bildigim 2d animasyon için vazgeçilmez TOON BOOM'dur , bununla birçok animasyon çizgi filmeri yapilmakta ve her geçen gün kullanicisi artmaktadir isterseniz bir göz atin : http://www.toonboom.com/products/toonBoomStudio/featuresVideo/takeATour.php

navyjade

O taş devri metod aslında en geçerli olanı,ben daha çok cizgi film animosyon okuyan arkadaşlarımdan ve bide meslektaşlarımdan biliyorum.Çoğunlukla animasyon yapmanın mantığını en iyi o şekilde anlarsın.Flash sadece web ortamı için iyi bi animasyon programıdır öğrenmekte fayda var ama gerçek bi animasyon programınının yerini tutmaz,pek bir kaç program araştırıp sana isimlerini veririm ama önce cizimini geliştirmen şart.

swatch
İSTANBUL SANAT AKADEMİSİSİZE YENİ BİR KAPI AÇIYORUZ!Güzel Sanatlar Fakülte lerininGrafikİç MimarlıkEndüstri Ürünleri TasarımTekstil TasarımGörsel İletişim TasarımFotoğraf AnimasyonSahne DekorlarıResimHeykel vb.Bölümlerine HazırlıkDaha fazla bilgi için aşağıdaki adres tel ve mail adresinden ulaşabilirsiniz:Adres:Altıyol Kuşdili Cad. Efes Çarşısı No:12 Kat:3 Kadıköy-İST(Altıyol otobüs duraklarının 20 mt. aşağısında)Tel : 0216 338 63 23Mail: [email protected]

scarhand
çizimini geliştirmek isteyen arkadaşlara önerim bol bol iyi çizerlerin işlerini kopya yapsınlar ellerini hızlandırmak ve çizgileri tanımak için... çizgiromanların karelerini alıp büyük ölçüde yapmaya çalışsınlar çok faydalı olacağını düşünüyorum.

piktogram
tşk ederim ışıklı masada yada fotoğraflayarak karelemeyi düşünüyorum storyboardan sonra bilgisayara geçince bakıcaz

exkobe

piktogram ben grafik bölümünde öğrenciyim.ve ilk defa animasyon yapacağım.arkadaşlar animasyon konusu bulamıyorum bana fikir verebilirmisiniz 

animasyon derken 3d animasyon mu? yoksa 2d animayon mu acaba?

konu olarak bir kaç sevimli karakter oluşturup eglenceli bi hikaye yaratabilirsin...

piktogram
ben grafik bölümünde öğrenciyim.ve ilk defa animasyon yapacağım.arkadaşlar animasyon konusu bulamıyorum bana fikir verebilirmisiniz

huseyinozkan
egerki 2d animasyon yapmak istiyosan kagıt kalemi tek gecerim ben anadolu üniversitesnde animasyon okuyorum. eger ilgileniyosan hala sana önereceğim okuldada kullandıgımız bir prog. var kagıtta çizip bilg.e aktardıktan sonra editlemeye yarıo. ve animasyon benim 2d dir vazgecilemez zevkelrden biri. 

pg1

Öncelikle cevaplar için teşekkürler!:)

Freehand ile yapacağım acemice kalacaktı özellikle elimde kullanabileceğim bir malzeme olmadan. önce kağıt kalemle haşır neşir olmak istedim. teknoloji çağı çocuklarındanım ama kağıt kalemden de vazgeçmem:)

Evet, çok öncesinden almıştım elime kağıt ve kalemi, şimdi daha prof olma yolunda çizim yapıyorum.

tabi kimse bana sen çizim yapma, beceremiyorsun demedi, belki de gelin güvey oluyorum:)

saydığınız programlardan photoshop yutmuş olduğum biri, 3d ve illustrator yutmaya hazırlandığım programdı ve flash ile after effects yeni menüye girmiş olan programlar.
eveeettt, programları ben hele bir yükleyeyim gerisi kolay. mevcut değilse bilgisi, kendim çözerim orasını burasını kurcalayarak.

ilk çizgi animasyonum beni bu işe heveslendirmiş olan erkek arkadaşıma ithaf olacak ama yanında photoshop forumunda yardımı dokunan arkadaşlarıma teşekkürler diye yazacağımApprove

hadi bakalım sıkı çalışma gerekiyor bundan sonra!Thumbs

Silinmiş Hesap
Önce gerekli malzemelr kâğıt, kalem, yetenek ve birazda hayal gücü ile azim. Önce kâğıda sonra dijital ortama.

Silinmiş Hesap
kim öğrenmek istemiyorki arkadaşım :)))

muratdemir
freehand i biliyorsan biraz basit animasyonlar icin kullanabilirsin ya da illustrator ya da photoshop ya da imageready ama flash ten iyi iki boyutlu animasyon yazilimi bulmak zor gibi

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: